خبرنامه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی ها

جدید ترین نوشته ها

بازی‌های فکری برای کودکان ۶ تا ۱۵ ساله
بازی‌های فکری برای کودکان ۶ تا ۱۵
  • 20 تیر 1403
دلایل ترس کودکان از مدرسه رفتن چیست
دلایل ترس کودکان از مدرسه رفتن چیست؟
  • 18 تیر 1403
نحوه ضدعفونی اسباب‌ بازی های کودک
نحوه ضدعفونی اسباب‌ بازی های کودک
  • 18 تیر 1403
فلج مغزی اوتیسم ستارخان

یکی از معضلاتی که در برخی مواقع به طور همزمان با اختلال اوتیسم رخ می دهد، اثر فلج مغزی اوتیسم یا Cerebral Palsy است. برای بسیاری از والدین سوال است که اثر فلج مغزی اوتیسم ستارخان چیست؟ این دسته از والدین می خواهند بدانند که برای کشف این معضل در کودک مبتلا به فلج مغزی اوتیسم خود باید به دنبال چه علائم یا ویژگی هایی باشند.اثرفلج مغزی اوتیسم معمولا خود را به صورت اختلال در حرکات بدن، اختلال در هماهنگی حرکتی، عضلات ضعیف بدن، مشکل در بلع غذا، آبریزش دهان و مشکلات تنفسی نشان می دهد.

اثر فلج مغزی اوتیسم

کودکان اوتیسم که با فلج مغزی اوتیسم ستارخان نیز دست به گریبان هستند معمولا در انجام کارهای روزمره خود دچار مشکل می شوند. اثر فلج مغزی اوتیسم ستارخان می تواند خود را به صورت اختلال در گفتار نشان دهد. دیس آرتریا یکی از اختلالاتی است که احتمال دارد کودکان مبتلا به فلج مغزی اوتیسم با آن دست به گریبان شوند. این کودکان اغلب برای سخن گفتن دچار مشکل در ناحیه لب، زبان، تارهای صوتی و دیافراگم می شوند.برای آشنایی بیشتر با روش های درمانی توانبخشی می توانید با مجموعه کلینیک خانه امید در تماس بوده و راهنمایی های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

آپراکسی گفتار نیز از دیگر اثرات فلج مغزی اوتیسم ستارخان می باشد که در طی آن کودک در بیان کلمات و هجاها دچار مشکل می شود. کودک در این شرایط قادر به ایجاد هماهنگی بین لب ها، دهان و حنجره نیست.دیس پراکسی را نیز می توان یک اثرفلج مغزی اوتیسم ستارخان به شمار آورد. کودک در این شرایط می داند که می خواهد چه حرکتی انجام دهد اما قادر به انجام دادن آن نیست. یادگیری مهارت های جدید برای این کودکان بسیار دشوار است و تمرکز بسیار زیادی می طلبد.شمار تعداد کودکان مبتلا به فلج مغزی اوتیسم ستارخان در دسته کودکان فلج مغزی چیزی در حدود 7 درصد می باشد.

این آمار تقریبا یک آمار غیر رسمی است و به نظر می رسد که تعداد بیشتری از کودکان درگیر با فلج مغزی اوتیسم ستارخان مبتلا باشند. محققان هنوز نتوانسته اند ارتباط منطقی بین این دو اختلال پیدا کنند با این حال فلج مغزی اوتیسم ستارخان می تواند یکی از آثار شایع اوتیسم باشد.بیش فعالی، نابینایی، ناشنوایی، نقص توجه، هایپرسنسیویتی، مشکلات حسی و صرع از دیگر آثار فلج مغزی اوتیسم ستارخان هستند. در واقع فلج مغزی اوتیسم ستارخان در کودک مبتلا به اوتیسم می تواند خود را به شیوه های مختلفی نشان دهد و این موارد تعدادی از مهم ترین پیش آگهی ها و نشانه های فلج مغزی اوتیسم ستارخان در این کودکان محسوب می شوند.

درمان فلج مغزی اتیسم

درمان فلج مغزی در ستارخان

آن لحظه ای که والدین در مورد درمان فلج مغزی (CP) از پزشکان سوال می کنند، لحظه بحرانی و دشوار است. می پرسید چرا؟ به این دلیل که درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان به این سادگی ها نیست. درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان (CP) در هر کیس روند خاص خود را می طلبد. بنابراین نمی توان یک درمان مشخص و تعریف شده را به عنوان درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان (CP) نسخه پیچی کرد.کودکانی که به فلج مغزی اوتیسم ستارخان مبتلا هستند باید تحت نظارت پزشکان متخصص قرار گیرند و بعد از طی آزمایش های متعدد، برای درمان آماده سازی شوند.

روند درمان فلج مغزی (CP) در کودکان مبتلا به فلج مغزی اوتیسم ستارخان با سرعت کندی اتفاق می افتد و نیاز به مداومت، صبوری و حوصله فراوان دارد.در روند درمان فلج مغزی (CP) باید از متخصصانی چون متخصص اطفال، فیزیوتراپیست ها، کاردرمانگران، گفتاردرمانگران، رفتار درمانگران، متخصصان توانبخشی، روانپزشک، ارتوپد، جراح مغز و اعصاب، روانشناس و متخصص تجهیزات پزشکی کمک گرفته شود. همانطور که به نظر می رسد روند درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان (CP)، روند ساده ای نیست و نیاز به همت و صبوری زیادی دارد.

به همین دلیل است که والدین این کودکان تقاضا داریم صبوری و حوصله پیشه کنند تا شاهد بهبود ذره ذره فرزند دلبندشان باشند.فلج مغزی معمولا به دلیل آسیب مغزی به جنین در دوران بارداری مادر رخ می دهد و ریشه های ژنتیکی دارد. تخریب سلول های مغزی رخداد ناگواری است که در طی رشد جنین رخ می دهد. تصور کنید بازسازی سلول های مغزی چقدر می تواند دشوار باشد. درمان فلج مغزی (CP) نیز به همان میزان دشوار است.درمان فلج مغزی (CP) دشوار است اما غیر ممکن نیست. یکی از چندین درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان (CP)، دارو درمانی است.

از داروها معمولا برای کنترل و کاهش علائم استفاده می شود. از جمله داروهایی که در روند درمان فلج مغزی (CP) استفاده می شوند می توان به داروهای شل کننده عضله، داروهای ضد تشنج و داروهای آنتی کولینرژیک اشاره کرد.کاردرمانی یکی از تکنیک های موثر در درمان فلج مغزی (CP) می باشد که طی آن کودک قادر به تقویت مهارت های حرکتی خواهد شد. تمرین های مختلفی برای توانمندسازی عضلات طی کاردرمانی ارائه می شود که برای کودک مبتلا به فلج مغزی اوتیسم ستارخان بسیار موثر می باشد.

آب درمانی و فیزیوتراپی در کنار کاردرمانی می توانند تکنیک های موثر دیگری برای درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان (CP) باشند.استفاده از تجهیزاتی مانند وسایل کمکی، واکر، کفش های طبی، اسپلینت، وسایل مخصوص غذا خوردن، وسایل کمک ارتباطی و نرم افزارهای تشخیص صدا نیز می تواند در این بین بسیار موثر واقع شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان توجه و تمرکز و آشنایی با روش های درمانی این موضوع می توانید با مجموعه کلینیک خانه امید در تماس باشید.

مرکز درمانی فلج مغزی در ستارخان

احتمالا تا اینجا متوجه شده اید که درمان فلج مغزی به این سادگی ها نیست. جمع کثیری از متخصصان باید گرد هم آیند تا روند بهبود کودک مبتلا به فلج مغزی تسریع شود. با این حال همچنان هیچ درمان قطعی برای درمان این معضل وجود ندارد. والدین همواره در پی یافتن راهی برای ایجاد بهبودی در کودک خود هستند. این عشق والدانه می تواند تاثیر بسیار مثبتی در روند بهبود کودک داشته باشد. یکی از اقدامات مهمی که والدین می توانند در این راستا انجام دهند، مراجعه به بهترین کلینیک درمان فلج مغزی می باشد.

کودک مبتلا به فلج مغزی اوتیسم ستارخان حرکات غیر ارادی زیادی انجام می دهد، قادر به کنترل عضله های خود نیست و حملات متعددی را تجربه می کند. این کودکان در گفتار نیز با مشکل مواجه هستند و معمولا در انجام امور روزمره با چالش مواجه می باشند. فلج مغزی می تواند ریشه در نارس بودن نوزاد، کمبود خونرسانی و اکسیژن رسانی به مغز نوزاد، ضرب دیدگی شدید سر، عفونت های جدی و ریشه های ژنتیکی داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با روش های درمان بیش فعالی می توانید با مجموعه کلینیک خانه امید در تماس بوده و راهنمایی های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

ریشه این معضل هر چه که باشد، می توان برای بهود آن اقدام کرد. از مهمترین اقداماتی که در بهترین کلینیک درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان انجام می شود می توان به کاردرمانی و گفتار درمانی تحت نظارت بهترین متخصصین اشاره کرد.بسیاری از کودکان مبتلا به فلج مغزی لنگ لنگان راه می روند، برخی در حفظ وضعیت بدن خود مشکل دارند، برخی مشکلات بلع و گفتار دارند و برخی دیگر در ارتباطات اجتماعی با چالش مواجه هستند. در بهترین کلینیک درمان فلج مغزی، روی این مشکلات به طور ویژه تمرکز صورت می گیرد.

توصیه می کنیم که در کنار درمان های موثری مانند کاردرمانی، فیزیوتراپی و گفتار درمانی حتما از درمان های موثر دیگر مانند دارو درمانی نیز کمک بگیرید تا روند درمان قوت بگیرد.در بهترین کلینیک درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان، کودکان درگیر با فلج مغزی قادر به یادگیری دامنه وسیع تری از حرکات فیزیکی خواهند بود. ناهنجاری های حرکتی این کودکان با سرعت و قوت بیشتری بهبود پیدا می کند و والدین نیز در روند درمان مشارکت داده می شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سنجش مدرسه و آشنایی با روش های درمانی این موضوع می توانید با مجموعه کلینیک خانه امید در تماس باشید.

پیدا کردن استقلال، انجام کارهای روزمره بدون نیاز به کمک گرفتن، توانایی برقراری ارتباطات اجتماعی، رفع مشکلات بلع و گفتار، توانایی بیان خواسته ها و نیازها، بهبود سلامت روان و داشتن روحیه ای قوی و مبارز از مزایای مراجعه به بهترین کلینیک درمان فلج مغزی می باشد. کلینیک خانه امید به عنوان بهترین کلینیک درمان فلج مغزی، آماده ارائه بهترین خدمات در این زمینه به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در این مرکز تماس حاصل نمایید.

ارزیابی کودکان اوتیسم همراه با فلج مغزی

ارزیابی کودکان اوتیسم همراه با فلج مغزی می تواند در اجرای یک روند درمانی صحیح بسیار کمک کننده باشد. برخی از کودکان مبتلا به اوتیسم که درگیر با فلج مغزی هستند، دارای ناتوانی های ذهنی می باشند. این کودکان در یادگیری مشکل دارند. بدان معنا که عملکرد شناختی و تفکر آن ها دچار ضعف می باشد.

مشکلات یادگیری یکی از اثرات فلج مغزی در اوتیسم می باشد که خود را عمدتا در مهارت های خواندن و نوشتن نشان می دهد. این کودکان مهارت هایی مانند خواندن و نوشتن را به خوبی فرا نمی گیرند و استدلال و منطق آن ها تحت تاثیر این موضوع قرار خواهد گرفت. کاردرمانی و گفتار درمانی از جمله اقدامات مهم و موثری هستند که می توانند تاثیر فوق العاده ای روی روند بهبود کودک بگذارند.

اوتیسم مغزی چیست

برخی افراد ممکن است اوتیسم را با فلج مغزی اشتباه بگیرند. اوتیسم طیف وسیعی از اختلالات رشدی عصبی را شامل می شود. برخی مواقع ممکن است بیماران مبتلا به اوتیسم به عنوان یکی از علائم، علائم فلج مغزی را نشان دهند که دور از انتظار نیست. چیزی در حدود 7 درصد بیماران مبتلا به فلج مغزی اوتیسم ستارخان دچار هستند. بنابراین ارتباط ویژه ای بین این دو اختلال وجود دارد. اوتیسم مغزی زمانی بروز پیدا می کند که همزمانی اوتیسم و فلج مغزی رخ داده باشد. بنابراین بیمار در عین حال به اوتیسم مبتلا می باشد، با فلج مغزی نیز دست به گریبان است.

از جمله نشانه های اوتیسم مغزی می توان به تغییرات ماهیچه ها به صورت غیر ارادی، عدم هماهنگی ماهیچه ها، دشواری در راه رفتن، حملات صرع، بی قراری، اختلال در گفتار و بلع، ناتوانی در انجام امور روزمره و تاخیر در مهارت های حرکتی اشاره کرد.

اقدامات مرکز اوتیسم برای فلج مغزی CP

برخی افراد ممکن است اقدامات کاردرمانی و فیزیوتراپی را با هم اشتباه بگیرند. البته طبیعی است چرا که این دو تکنیک درمانی شباهت زیادی به هم دارند اما در عین حال شامل تفاوت های ظریفی می شوند. از جمله اقدامات مرکز اوتیسم برای فلج مغزی CP می توان به تقویت مهارت های حرکتی اشاره کرد. کاردرمانگر به کودکان اوتیسم مبتلا به فلج مغزی کمک می کند تا مهارت های روزمره را بیاموزند.

مهارت هایی مانند نوشتن، لباس پوشیدن، غذا خوردن و استفاده از تلفن. مهارت هایی که به ظاهر ساده هستند اما برای کودکان اوتیسم مبتلا به فلج مغزی همچون فتح قله پیروزی محسوب می شوند.از مهمترین اقدامات مرکز اوتیسم برای فلج مغزی CP آموزش کودکان برای داشتن استقلال می باشد. کودکان در طی این اقدامات درمانی یاد میگیرند که چگونه از بدن خود استفاده کنند.گفتاردرمانی از مهمترین اقدامات مرکز اوتیسم برای فلج مغزی CP است. کودک مبتلا به اوتیسم مشکلات متعددی در زمینه برقراری ارتباطات اجتماعی دارد.

زمانی که با معضلی به نام فلج مغزی نیز دست به گریبان باشد این مشکل بی شک پر رنگ تر می شود. گفتاردرمانگران در این مرکز روی مشکلات گفتاری کودک، مشکلات بلع و مهارت های اجتماعی کودک فوکوس می کنند. رشد مهارت های اجتماعی کودک می تواند یک قدم بزرگ در بهبود محسوب شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه گفتار درمانی و آشنایی با روش های درمانی این موضوع می توانید با مجموعه کلینیک خانه امید در تماس باشید.

تمرین بهبود فلج مغزی در اتیسم

تمرین بهبود فلج مغزی در اتیسم منجر به بهبود اوضاع کودک به طرز چشمگیری می شود. از جمله این تمرینات می توان به فیزیوتراپی و کمک به حفظ تعادل و راه رفتن اشاره کرد. اغلب کودکان اوتیسم که درگیر فلج مغزی هستند در حرکات بدن دچار مشکل هستند. آن ها در حفظ تعادل و ایجاد هماهنگی بین اعضای بدن با چالش روبرو هستند و فیزیوتراپی به آن ها کمک می کند تا بتوانند حرکات شان را به شکل ارادی مدیریت و کنترل کنند.

در کاردرمانی تمرینات مهم برای بهبود فلج مغزی در اتیسم انجام می شود. از جمله این تمرینات می توان به آموزش انجام کارهای روزمره، آموزش استفاده از قاشق و چنگال، آموزش پوشیدن لباس، آموزش استفاده از تلفن، آموزش بیان صحیح هجاها و واژه ها، بازی درمانی و آموزش ایجاد رابطه موثر با دیگران اشاره کرد.

بهترین بهبود فلج مغزی اتیسم

شماره تلفن مرکز درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان

اگر قصد دارید اقدامی موثر در راستای بهبود کودک تان انجام دهید، توصیه می کنیم که کاردرمانی و گفتار درمانی را حتما در لیست اقدامات تان جای دهید. شما می توانید طی تماس با شماره تلفن مرکز درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان ، کلینیک خانه امید، از کارشناسان ما در این مجموعه مشاوره دریافت کنید. شماره تماس های ما رامیتوانید در فوتر تمامی صفحات سایت پیدا کنید .

آدرس مرکز درمان فلج مغزی اوتیسم ستارخان

برای کسب بهبودی چشمگیر در کودکان مبتلا به فلج مغزی اوتیسم، لازم است که به مرکز درمان مراجعه کنید. کلینیک خانه امید یکی از بهترین مراکز فعال در این زمینه می باشد که تخصصی ترین خدمات درمان کودکان مبتلا به اوتیسم فلج مغزی را ارائه می دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه کاردمانی ذهنی می توانید با مجموعه کلینیک خانه امید در تماس باشید.

برای دریافت مشاوره تخصصی و ارتباط با کارشناسان ما در کلینیک خانه امید می توانید به آدرس مرکز بهبود فلج مغزی اتیسم که در سایت درج شده مراجعه نمایید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button50 درصد تخفیف (زنگ بزنید)